rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna
Artykuł ten ukazał się w nr 46 (77) tygodnika "Śląska gazeta" z 16-22 listopada 2012 r.

2012-11-20 | Dodaj komentarz
BB
2012-11-20 08:00:46
może wreszcie nadszedł czas, żeby sprawdzić opcję małopolską i powiaty bielski i żywiecki przeszły do woj.małopolskiego ? ustawa przewiduje określony tryb zmiany przynależności administracyjnej, dlaczego nie działa Pan w tym kierunku ?
BB2
2012-11-28 09:37:57
pan Pollak zapewne nie odpowie na pytanie. W takim wypadku wniosek będzie prosty, jemu zależy na atakowaniu PO, a nie na sprawie która może nas połaczyć, niezależnie od preferencji politycznych.
Rajmund Pollak
2012-11-28 10:57:37
@ B-B i @ BB2.Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tytule mojego blogu. Opowiadam się niezmiennie za przywróceniem województwa bielskiego. Jesteśmy regionem pogranicza i naszym największym bogactwem jest właśnie wielokulturowość, która zawiera zarówno elementy Małopolski jak i Śląska. Pamiętać należy jednak, że poprzez stulecia wypracowaliśmy sobie również własną specyfikę i własną kulturę, którą najbardziej zwięźle oddaje szerokie pojęcie Podbeskidzia. Jedyną alternatywą dla województwa bielskiego byłoby województwo bielsko-nowosądeckie i w takich rozmowach już kiedyś uczestniczyłem, ale wtedy większość naszych lokalnych polityków pokochała Jerzego Buzka i PO. Chciałbym przypomnieć, że wtedy w Sejmiku pozostałem całkowicie osamotniony w walce z oligarchią górnośląską. Gdy mówiłem w 2003 roku o niebezpiecznym RAŚ, to wszystkie katowickie media stwierdziły, że przesadzam. A teraz w 2012 roku RAŚ już rządzi całym województwem śląskim, mając PO i PSL tylko chwilowo na przystawkę, a mało kto pamięta moje ówczesne ostrzeżenia. Nam teraz grozi tutaj nowe Kosowo, ale lokalne elity wolą żyć w zgodzie z katowicką oligarchią koalicji RAŚ-PO-PSL ! Te prareferenda organizowane przez RAŚ to już nie są tylko wybryki fantazji Jerzego Gorzelika, lecz realne zagrożenie dla integralności Rzeczpospolitej. Dla mnie prawdziwy Ślązak to Polak, a zatem niedopuszczalna jest jakakolwiek autonomia Śląska, bo tutaj jest i będzie Polska! Pozdrawiam wszystkich czytelników Rajmund Pollak
BB
2012-11-30 12:57:20
dziękuję za odpowiedź. Martwi mnie jednak to, że zakłada Pan jedynie nierealne alternatywy wojewódzkie. Ja w woj.małopolskim nie widzę zagrożenia jakie mamy w woj.śląskim (pseudośląskim) oraz obecnych działań które można nazwać 'śląskim kulturkampfem'. Woj. małopolskie naturalnie akceptuje swoją część Podbeskidzia, a i śląska mniejszość naszego powiatu nie czułaby się obco w tym województwie. W woj.małopolskim bylibyśmy po Krakowie największym i chyba najbogatszym miastem. Argumentów obiektywnych mozna przytoczyć wiele za takim rozwiązaniem, i wiele z nich przytoczył Pan w artykule, natomiast woj.bielskie czy woj.beskidzie wg mnie nie ma żadnych szans. Polskość Śląska zostawmy Ślązakom, w tym Cysarokom, którzy na pewno sami będą jej bronić, jak już to wielokrotnie udawadniali, my ich możemy wspierać i być ich adwokatami.
Rajmund Pollak
2012-11-30 16:03:55
@BB Ciekawy komentarz! Na pewno głęboko przemyślę te argumenty. Pozdrawiam Rajmund Pollak
pracownik włoskiego obozu pracy w tychach
2012-12-22 04:45:08
Witam Pana Rajmundzie Pollak ! Jestem pracownikiem obozu pracy fiata w Tychach, obserwuje to co się dzieje w tym zakładzie od kilku lat,,jak wyglada działalnośc związków na szkode pracowników i wniosek nasuwa sie jeden; nalezy zrobic wszystko by wypedzić ta związkową hołote za brame. W rozmowach z kolegami w pracy wszyscy sa zgodni ze związek powinnien byc poza brama zakładu i utrzymywać sie ze składek,wtedy taki związek napewno nie działałby na szkode pracowników tak jak to jest obecnie.Czy nie myslał Pan o powrocie do działalności związkowej, może nadszedł wreszcie ten moment by załozyc nowy związek pod Pana własnie przewodnictwem??? Mysle ze miałby on poparcie, bo ludzie pamietaja ze był Pan związkowcem "z jajami".Generalnie ta Pani przewodniczaca z Solidarności mnie rozsmiesza!Niby coś próbuje robić , przynajmniej tak deklaruje.A o liderach innych skorumpowanych związków juz nawet nie wspomne.To ewenement na skale chyba nawet europejska by 6 z 7 związków istniejacych w zakładzie działało na szkode pracowników.I tak się dzieje od lat!Pozdrawiam i ciekaw jestem Panskiej opini na ten temat.
Rajmund Pollak
2012-12-23 21:46:59
Odpowiadam Pracownikowi FAP z Tychów! Cały czas jestem po stronie szeregowych pracowników Fiat Auto Poland. Proszę czytać tygodnik "Śląska gazeta" . Tam są drukowane moje artykuły o Fiacie, których nie ma w innych mediach. Pracownicy nie muszą być bierni i powinni jak najszybciej odwołać wszystkich bez wyjątku liderów związkowych, zanim dyrekcja ogłosi następne zwolnienia !

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517379
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Metodyczne odcinanie Bielska-Białej od Małopolski!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała